22 dhjetor 2010

Juventus mendon për Zaccardon

Juventus për merkaton e janarit nuk po mendon vetëm për sulmuës , sepse Marotta ka thënë se transferimet do te behën vetëm për ta forcuar skuadrën .
Marotta dhe Del Neri nuk janë aq shumë te kënaqur me mbrojtjen .
Grygera , Traore dhe Motta nuk po japin maximumin për skuadrën , ndërsa Legrottaglie pritet qe te largohet ne janar nga Juventus . Destinacioni mund te jetë ose Bari ose Cesena .
Biankoneret janë ne kërkim te një mbrojtësi me përvoj , dhe Zaccardo është ideal për mbrojtjen e Juventusit . Juventus për Zaccardon mund tja ofroj Parmes Giovincon i cidhi tani është ne huazim tek Parma, ose Lanzafamen i cidhi nuk po tregon lojë te mira ne Juventus .
Zaccardo kte sezon i ka shenuar dy gola dhe e ka bër një asistim .