15 dhjetor 2010

Juventus interesohet për Benzema

Karim Benzema mund të jetë përforcimi i sulmit për Juventus në merkaton e janarit.

Gazeta italiane ‘Corriere dello Sport’ nënvizon se sulmuesi francez i Real Madrid është në axhendën e bardhezinjve të Torinos.

Benzema do të mbërrinte në Torino në merkaton e dimrit në formën e huazimit me të drejtë blerjeje në fund të sezonit. Shitja e Amauri dhe Sissoko do siguronin për klubin torinez paratë e duhura për blerjen e lojtarit të Real Madrid.

Juventus është e interesuar gjithashtu për sulmuesit Giampaolo Pazzini (Sampdoria) dhe Edin Dzeko (Wolfsburg).