20 dhjetor 2010

Juve pas Kagawas

Së fundmi disa vëzhgues të Juves kan zbarkuar në Gjermani për përcjelljen e dy sulmuesve Mario Gomez i Bayern Munich përkatësisht Klaas Jan Huntenlaar nga Schalke 04.
Por si duket vëmendjen po i'a tërheq edhe Japonezi Shinji Kagawa vetëm 21 vjeçar.
Gjithnjë sipas shtypit Japonez, Kagawa i blerë nga Dortmund për vetëm 350.000 Euro sezonin e kaluar është njëri nga lojtarët më të mirë të rinjë në Bundesliga dhe pas tijë përveç Juventusit jan edhe Tottenham dhe Atletico Madrid. /