01 dhjetor 2010

Del Piero i gatshem per vazhdimin e Kontrates

Siq bene te ditur "Corriere Dello Sport", Juventus ka vendosur ti ofroje kontrat te re, Legjendarit, kapitenit te skuadres Alessandro Del Piero..

36-vjeqarit kontrata i skadon ne fund te stinorit, dhe kane filluar spekulimet se mund te largohet nga Juventusi pas 17 viteve..

Del Piero kete stinor ka filluar qyshe eshte mese miri, ai ka thyer edhe disa rekorde. Ka arritur te arrije golashenuesin me te mire te Juves, Bonipertin.. Me kete Del Piero eshte bere golashenuesi me i mire ne Historin Bardhezi..

Corriera bene te ditur se vllau Stefano Del Piero, agjenti i kapitenit tone Del Piero eshte ne bisedime me skuadren per te vashduar kontraten me kapitenin..

Do te plotesohet deshira e Kapitenit Del piero, icili ka deklaruar se deshira e tije eshte te perfundoj karrieren e tije me fanellen bardhezi.