13 dhjetor 2010

Del Neri: Milani ende nuk e ka fituar titullin

Milani me lehtësi është duke marshuar drejt Scudettos këtë sezon, por kështu nuk mendon trajneri i Juventusit, Luigi Del Neri, i cili thotë se asgjë ende nuk ka mbaruar.

“Milani ka lojtarë si Zlatan Ibrahimovic, Robinho dhe Kevin Prince Boateng, ashtu si cilësi teknike dhe fizike të cilat i bëjnë ata më të mirë se të gjithë tjerët”.

“Ata gjithashtu janë në gjendje t’i fitojnë lehtësisht ndeshjet. Natyrisht, ata do të luftojnë deri në fund, por kampionati është i gjatë dhe kështu kurrë nuk i dihet çfarë do të ndodhë. Pas ndeshjes të dielën jemi më të bindur se kurrë dhe gjërat tani po shkojnë mirë. Ka më shumë kohezion brenda grupit dhe ata besojnë në atë që bëjnë”, ka thënë Del Neri.