13 dhjetor 2010

Chiellini - Nuk ka qene lehte por e kemi merituar fitoren

Shikuest para takimit me Lazion kan kerkuar gol nga Giorgo Chiellini, mirpo ajo deshire u plotesu brenda 2 minutavete ku Chiellini shenoj per epersin 1-0.

"E vertete eshte se kete stinor po luajm shume mire. Me ket fitore kaluam ne poziten e dyte ke e ndajm sebashku me Lazion dhe Napolin. Mirpo kemi nje perparsi ne dallim me ta, ne ne takimin me Lazion ne disa momente ishim ne nje kriz, ajo vjen nga rezultati se Lazio eshte nje skuader shume e mire. Lazio qe eshte ne krye te tabeles nuk eshte e quditshme pasi qe ka treguar loje te mire ket stinore, mirpo ne e kemi merituar fitoren se kemi besuar deri ne fund te lojes - ka deklaruar Chiellini".

Ne kemi mundur te fitojme edhe me heret por fati eshte i tille, loja zhvillohet deri ne fishkllimen e fundit te referit..

Nuk ka qene e lehte, kemi luftuar shume, Lazio ka nje skuader te forte, kemi munder te shenojme me heret, per koli ne fund te deshjes ishte shume i bukur..

Ne pyetjen per Milanon, kishte nje pergjigjje te shkurt.

Deri me tani Milani po luan futboll per qellimet e veta, ne po luajm lojen tone, jemi te lumtur per ato qe e kemi arritur..