13 dhjetor 2010

Biankonerët i rikthehen stërvitjeve

Pas fitores kundër Lazios, skuadra e Juventusit i është rikthyer stërvitjeve këtë pasdite për të filluar përgatitjet për sfidën në natën e enjte kundër Manchester Cityt.
Lojtarët që kanë luajtur kundër Lazios kanë kryer një stërvitje anti lodhje në palestër. Pjesa tjetër e grupit, kanë stërvitur në fushë, dhe ishin të angazhuar në një ndeshje praktike. Nesër do të mbahet seanca tjetër stërvitore në mëngjes. /Juventus-Fans/