14 dhjetor 2010

Bonucci - Lazio eshte e kaluara po mendojm per Chievon

Bonucci ka zhvilluar nje ndeshje te shkelqyeshme kunder Lacios, thuajse pa as nje gabim. Nuk deshiron te diskutoj shume per Lazion, eshte rikthyer per ndeshjen tjeter dhe mendon per te ardhmen..

Nuk mundem dhe nuki dua ta harroj kete lumturi pas fitores ndaj Lacios. Te fitohet ndeshja ne 5 sekundat e fundit, kur ishte pritur te perfundoj ndeshja me rezultat te barabart, eshte diqka shume e mire, qe do te thote edhe nje sukses tjeter sa i perket renditjes tabelare qe eshte edhe nje sukses me i mire. Une mbes pas asaj qe kemi treguar ne fushen e gjelbert ku kemi merituar fitoren, me gjith respektin ndaj Lacios te cilet kunder nesh kan treguar se nuk jane befasisht ne krye te tabeles por ata e kan meritu kete..

Kunder Manchester Citit mendoj se mund te zhvillohet nje ndeshje e mire, edhe pse fitorja nuk eshte edhe e rendesishme..

Kunder Lacios ka qene nje fitore e merituar, kemi luftuar deri fishllimen e fundit te referit, me kete kemi treguar karakter, nuk jemi dorzuar deri ne fund, por tashme eshte koha qe kete takim ta lajm mbrapa shpines dhe te shikojm perpara dhe po mendoj per takimin e ardhshem. Takimi i ardhshem eshte kender Chievos dhe nuk do te jete i lehte. Para Chievos kemi nje takim kunder Manchester Citit, ku nuk do te hyjme me ndonje presion sepse rezultati nuk eshte i rendesishem per ne, mirpo do te zhvillojm nje ndeshje te bukur. Ju theme te gjithe gazetarve dhe te gjith tifozeve Biankoner, se Juventus eshte nje skuader shume e mire, dhe ne mendjen e te gjithe futbollisteve per cdo takim qe kemi perpara eshte vetem Fitorja - ka deklaruar Bonucci. - Perktheu GRANDE-JUVE.TK