15 dhjetor 2010

Krasic - qe nje vite pa pauz

Qe nje vite Milos Krasic po luan pa pauz, ajo nuk po ka ndikim ne formen e ti, nga ndeshja ne ndeshje po shifet nje yll i vertet icili po deshiron te luaj.

Pishimin e fundit Krasic e kishte ne dhjetor te vitit te kaluar. Ne Janarin 2010 ishte ne pregaditje me CSKA Moskva per sezonen e ri, Kurse stinori i ri ne kampionatin Ruse filloj ne muain shkurt. Stinorin e ka perfunduar ne muain maje 2010, pertju bashkangjitur perfaqsueses Serbe ne pregaditje per Kampionatin Botrore, ku me vone kishte luajtur. Pas Kampionatit Krasic ishte rikthyer ne Rusi ku kishte 10 dite te lira dhe me pas ishte rikthyer ne fushat e gjellberta. Ai ne muain Gusht i bashkangjitet Juventusit, ku menjeher kishte filluar me stervitje, dhe me ndeshje ku po luan edhe deri me tani.

Ne kater muaj bashk me Juventusin, kishte nje lendim te shkurte, nje denim ne dy ndeshje mosloj, dhe 4 thirrje per perfaqsuesen Serbe. Gjithsej ka zhvilluar 21 ndeshje dhe ka shenuar 6 gola.

Gjuha Italiane po i ece shume mire, po e permirson nga dita ne dite. Ajo qe nuk i ka ndodhur ne 5 vitet e fundit ne CSKA, po i ndodhe ne Torino, ku eshte bere me i famshem, njerzt ne rruge po e pershendesin, po kerkojn nenshkrime, po deshirojn te fotografohen.

Nje koment i shkurt per ndeshjet e fundit nga Krasic e perkthyer nga Grande-Juve.TK

Fitorja ndaj Lacios eshte nje hap i vlefshem per ne, kemi arritur ta fitojm vendin e dyte, tashme duhet te shikojm vetem perpara, kunder Lacios kemi luajtur mire, dhe ashtu duhet te vazhdojm deri ne fund - Ka deklaruar Krasic