14 dhjetor 2010

Juve në pole position për Elian

Eljero Elia, ishte në shënjestër nga Juventusi verën e kaluar, por së shpejti ai mund të largohet nga Hamburg dhe ti bashkohet Zonjës së Vjetër.

Sipas gazetës Hamburger Morgenpost, lojtari ka marrë vendimin për tu larguar nga ekipi sa më shpejt dhe atë që në janar. Bianconerët llogariten si favorit për transferimin e tij në Torino. /Juventus-Fans/