10 dhjetor 2010

Juve deshiron dyshen e Liverpool

Zyrtaret e Zonjes se Vjeter, kane planifikuar qe ne afatin kalimtar dimror te dergojn nje ofert per dyshen e Liverpulit, Glen Johnson dhe Daniel Agger.

Coriella Delo Sport bene te ditur se drejtori sportiv i Juves, Pepe Marotta ka biseduar me te kuqt e Enfild, ku ju ka shpreh deshire qe keta dy futbollist te bashkohen me Bardhezinjet nga Torino ne muain Janar.

Kjo kerkes e Marottes eshte ardhur pas angazhimeve per te ardhen e Alberto Aquilani, icili gjindet ne Juventus ne form huazimi. Ne bisedimet e te ejtes behet te ditur se menagjeri i Liverpulit, Roy Hodgson nuk e ka ndermend te shes Glen Johnson.