05 dhjetor 2010

Fiorentina i thotë ´JO´ Juventusit për Gilardinon

Juventusi ka marrë përgjigje negative në pyetjen nëse Fiorentina është e gatshme ta shesë sulmuesin Alberto Gilardino.

Zëvendëspresidenti i Violas, Mario Cognini, i ka thënë Juventusit se Alberto Gilardino nuk është në shitje.

28-vjeçari italian është lidhur me një transferim te Zonja e Vjetër, që është në kërkim të një sulmuesi të ri pas lëndimit të Amaurit, por duket se Gilardino nuk do të largohet nga Artemio Franchi.

"Gilardino është i rëndësishëm për ne dhe lojtarët më të mirë vështirë se largohen. Fiorentina nuk është në treg", ka thënë Cognini për Tuttojuve.com.