05 korrik 2010

Zyrtare: Marco Motta huazohet te Juventusi

Juventusi ka konfirmuar edhe zyrtarisht se ka huazuar mesfushorin e Udineses, Marco Motta, me opsion transferimin komplet të kartonit të futbollistit në fund të sezonit tjetër.

Në një komunikatë të lëshuar nga Juventusi thuhet se Motta është stërvitur me skuadrën bardhezi që nga e shtuna, ndërsa prej sot (e hënë) ai është zyrtarisht lojtar i Juventusit.

Marco Motta pati një sezon të shkëlqyer te Roma, ku ishte i huazuar sezonin e kaluar, mirëpo Giallorossët nuk arritën marrëveshje me Udinen për të mbajtur lojtarin në kryeqytet.

Juventusi është një ndër klubet më aktive në afatin e sivjetmë kalimtar veror, me transferime të Marco Storarit dhe Simone Pepes dhe ja tani Marco Mottas të kompletuara.