07 korrik 2010

Barca dhe Juve interesohen për Evran

Barcelona dhe Juventusi besohet të jenë në kërkim të mbrojtësit të majtë të Manchester Unitedit, Patrice Evra.

Pas telasheve të mëdha me kombëtaren franceze në Botërorin e sivjetmë, The Daily Mail spekulon se Patrice Evra është i kërkuar nga Juventusi dhe Barcelona, që kanë probleme në krahun e majtë.

Bosi i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, thuhet t’i ketë dhënë një javë tjetër pushim Evras, që ta mbajë sa më larg të interesuarve për të dhe që të heqë nga koka gjithë atë që ka ndodhur në Afrikën e Jugut.