08 korrik 2010

Trezeguet dëshiron të kalojë në Napoli

Agjenti i David Trezeguet ka ftuar Napolin të bëjë ofertë për sulmuesin e Juventusit.

Napoli është në kërkim të një sulmuesi të ri këtë verë dhe agjenti i francezit, Antonio Caliendo, ka kërkuar nga ky klub të bëjë ofertë nëse është i interesuar për klientin e tij.

“Pse jo? Ka një raport të mirë në mes të Napoli dhe Juventus. Për aq sa di për atmosferën dhe ngrohtësinë e qytetit dhe fansave, jam optimist që David mund të përfshihet në Napoli. Për momentin jam në Milan. Nuk ka folur me drejtorin sportiv të Napolit për Trezeguet, por nëse ai më kontakton, do të jem i hapur për biseda”, ka thënë Caliendo.