15 korrik 2010

Miqesore: Juventus - Al Nassr 5-0

Sot eshte zhvilluar takimi miqesor ku Juventus ka shenuar fitore 5-0 ndaj AL NASSR. Golashenuesit e kesaj miqesore ishin: Amauri ne minuten e 46, TrezeGol me nje Het TRIK ne minutat 52, 79 dhe 82 dhe i riu Paquato ne minuten 71.

Deri te Goli i par Juve ka ardhur ne minuten shtes te pjeses se pare, kur Del piero kroson nga kendi Amauri shenon per 1-0.

Pas fillimit te pjeses se dyte, ne Diegon eshte akorduar penallti, kurse penalltin e egzekutuar nga Diegu e mbron portjeri i skuadres kundershtare..

Megjithate 7 minuta ne pjesen e dyte ishin de duhura perta shtuar epersin e Juventusit. Marco Motta ka goditur prej nje distace 20 metra ku nga topi i rikthyer mesemiri u gjend Trezegue ku shtoj epersin ne 2-0.

Edhe Goli i trete eshte i shenuar ne te njejten menyre, Diego ka goditur topi eshte rikthyer te iriu Paquato icili ka shenuar golin e tret per Juven..

Treezguet golin e dyt te tije dhe te katertin per Juven e ka shenuar pas nje pasimi fatastik nga Diego..

Vetem tre minuta mevon Trezegue ka shenuar golin e tret dhe te pestin per Juven, ku De Ceglie ka krosuar nga ana e majt, me se miru u shkeput Trezegol ku me koke shenoj per rezultatin perfundimtar Juventus - Al Nassr 5-0.

Juventus (4-4-2): Storari, Grygera, Legrottaglie, Alcibiade, Grosso, Martinez, Sissoko, Ekdal, Lanzafame, Amauri, Del Piero

Al Nassr (4-4-2): Rahi, Bernaoui, Al Gharni, Mc Kayn, Abbas, Al Kahtani, Figueroa, Petre, Cocis, Al Sahlawy, Al Harthi