28 korrik 2010

Tifozët e Juves kërcënojnë lojtarët

Tifozët ‘ultras’ të Juventusit i kanë shënjestruar futbollistët të cilët nuk janë duke treguar formën e tyre më të mirë për skuadrën bardh e zi.

Ata që quhen “Vikings Curva Nord” i kanë bërë ndjenjat e tyre të qarta të hënën në kampin stërvitor në Varese, ku grupi i tifozëve shpalosi një pllakatë në të cilin shkruante: “Ne duam që lojtarët të cilët duan të largohen, para se të largohen, të përjetojnë edhe një vit në ferr”.

Mauro Camoranesi, Christian Poulsen dhe Fabio Grosso janë nën llupën e tifozëve ultras të Juves.