06 korrik 2010

Juve e do Diarran, Reali kërkon Chiellinin

Sipas Il Corriere dello Sport, Juventusi është në kërkim të mesfushorit të Real Madridit, Lassana Diarra.

Thuhet se Real Madridi do të kërkojë shërbimet e Chiellinit, nëse Juventusi e dëshiron Diarran që sezonin e kaluar më shumë qëndroi në shtëpi se në fushë.

Nga ana tjetër thuhet se Mourinho e ka në listë Chiellinin si një nga futbollistët që do të transferohen patjetër. Florentino Perez dëshiron t’ia ofrojë Juves një numër lojtarësh duke përfshirë dhe Drenthen, por Bianconerët kërkojnë 20 milionë euro, për të transferuar Philipee Mexes dhe Edin Dzeko.