28 korrik 2010

Shkembim i mundshem Diego-Aguerro

Gazeta "IL GIORNALE": Juventus mendon shkembimin DIEGO-AGUERO. "El Kun" llogaritet dikun afro 35M Euro, ndërsa Diego afro 25 duke futur në marrëveshje Tiagon me perafersisht vlerë rreth 6 milion dhe Grosso mund të mbyller marrëveshja sipas Tuttomercatoweb.com

Ky si duket është një plan i analizuar nga Del Neri e Marotta pasi që mendonjë në një bashkpunim në sulm perfect mes Amaurit dhe Agueros. Të shohim a është vetëm një nga spekulimet e gazetave apo ka diqka të vërtetë në këtë.

Duhet cekur gjithashtu se agjenti i Augeros ka thënë: "Ende nuk jam kontaktuar nga askush, por duhet të them të drejtën se Aguero ëndërron të luaj në Serie A".
Zevendsim perfect i Del Pieros si dhe njëherit një dhuratë tifozëve nga Angelli në vitin e tijë të parë si president i Juves.