28 korrik 2010

Pepe i lumtur pas golit te shenuar

Simone Pepe eshte shume i lumtur pas debutimit te tij me gol ne fanellen e Juventusit kunder Lyonit te shtunen.

"Ishte nje ndjenje madheshtore," tha ai. "Te shenosh gol ne ndeshjen debutuese ne nje skuader te madhe si Juventusi, do te me ndihmoje qe te kaloje sa me mire ketu."

"Bashkelojtaret e mi ishin nje ndihmese e madhe per mua," shtoi ai. "Une u mundova qe te jem i gatshem per Trajnerin qe te me jep detyre se cfare te bej."

"Kjo eshte nje skuader e mire dhe nje klub i madh. Keto jane baza ideale per nje fillim te mire te stinorit, ne fund do te shohim se ku kemi aritur."