30 mars 2009

Zemra e Ronaldinhos është me Barcelonën

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Ronaldinho, akoma ndjen një lidhje të veçantë me Blaugranët dhe me qytetin e Barcelonës, pohon vëllai i tij Roberto de Assis.
Braziliani ka kaluar momente të jashtëzakonshme te katalunasit (2003-2008), duke fituar La Ligan, Ligën e Kampionëve dhe shumë çmime personale, përfshirë edhe Topin e Artë dhe çmimin e lojtarit më të mirë të vitit. “Barcelona do të mbetet gjithmonë një qytet i veçantë për të dhe për mua. Kthimi atje do të na bënte gjithmonë të lumtur. Kemi respekt të madh dhe dashuri për klubin dhe për vetë qytetin”, ka thënë Roberto de Assis.