31 mars 2009

Iniesta shpreson të pensionohet në Camp Nou

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka deklaruar të martën se shpreson ta kalojë gjithë karrierën futbollistike te Blaugranët.
“Nuk mund t’i ndaloj ata që flasin për mua dhe për të ardhmen time, mirëpo dëshiroj t’i kujtoj të gjithë se unë kam një kontratë me Barcelonën deri në vitin 2014, dhe me Zotin përpara do të pensionohem këtu. Kjo është dëshira ime. Të gjithë qëndrojnë atje ku dëshirojnë të jenë dhe unë dëshiroj të mbetem këtu”, është shprehur spanjolli. Iniesta nuk mundi të luajë për Spanjën në ndeshjen kundër Turqisë të dielën për shkak të lëndimit, dhe po ashtu nuk do të mund të luajë të mërkurën, sërish kundër Turqisë, por shpreson të luajë në fundjavë kundër Valladolidit me Barcelonën.