31 mars 2009

Karlo Ançeloti konfirmohet në krye të Milanit

Karlo Ançeloti shpreh gatishmërinë e tij për të qëndruar në krye të Milanit edhe për sezonin e ardhshëm. Trajneri i njohur shprehet se gjithçka për të ardhmen e tij varet edhe nga dëshira e drejtuesve të lartë. Ançeloti është vënë në dyshim për shkak të rezultateve të dobëta të Milanit në sezonet e fundit. “Dëshiroj të qëndroj tek Milani. Edhe klubi duhet të pajtohet me këtë. Ende nuk kam gjetur arsye për t’u larguar”.Vulën përfundimtare për vazhdimin e bashkëpunimit mes Ançelotit dhe Milanit e jep administratori Adriano Galiani. Në një daklaratë dhënë sot për mediat italiane Galiani shprehet zyrtarisht se Ançeloti do të qëndrojë në krye të Milanit. Me këtë deklaratë dëshirat e Çelsit dhe Realit të Madridit për të marrë teknikun