31 mars 2009

Portugalia, Ronaldo kunder shokeve te skuadres

Mungese e theksuar modestie ne skuadren kombetare te Portugalise pas barazimit te radhes kunder Suedise qe rrezikon seriozisht pjesemarrjen e luzitaneve ne boterorin 2010.
Eshte Cristiano Ronaldo ai qe tenton te ndeze gjakrat, duke kritikuar shoket e skuadres. Vendi i trete ne Grupin 1 ka shkaktuar zemerim te pamase tek Topi i Arte 2008, skuadra e te cilit ka arritur vetem nje fitore me Malten ne 5 ndeshje te zhvilluara.
“Nese shoket e skuadres do benin ate qe bej dhe une, ne do ishim kampione bote tashme”, shprehet me doza mendjemadhesie numri 7 i Mancehster United. Kjo deklarate mund te percaje me shume skuadren e drejtuar nga Carlos Queiroz, e cila ka po aq pike sa kombetarja jone por 1 ndeshje me pak.