31 mars 2009

Capello thërret në emergjencë Agbonlahor

Përfaqësuesja angleze e drejtuar nga Fabio Capello ka vendosur të thërrasë edhe sulmuesin e Aston Vilës, Gabriel Agbonlahor, për ndeshjen e radhës që do të zhvillojë me Ukrainën. Anglia do të përballet nesër në “Uembli” me përfaqësuesen ukrainase në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror “Afrikë e Jugut 2010”. Agbonlahor thirret në emergjencë si zëvëndësues i të dëmtuarit Darren Bent. Anglia dhe Ukraina bëjnë pjesë në Grupin 6. Anglia udhëheq me 12 pikë, ndërsa Ukraina ndodhet në vendin e dytë me 7 pikë, aq sa ka edhe Kroacia.