31 mars 2009

Olsen paralajmeron: Shqiperia jo si Malta

Zhgenjimi dhe humbja e kombetares shqiptare ndaj Hungarise, e ka shqetesuar trajnerin e Danimarkes, Morten Olsen i cili parashikon nje sfide shume here me te veshtire se ajo ndaj Maltes.
Ne nje konference per shtyp, tekniku danez ka theksuar se Shqiperia eshte nje skuader me e mire se Malta, me te cilen ata fituan 3-0 dhe se ndeshja do te jete shume here me e veshtire se ajo para 4 diteve. Duke njohur kombetaren shqiptare me te cilen ai eshte perballur 2 here per eleminatoret e boterorit Gjermani 2006, ai shprehet se, kundershtari i se merkures ka lojtare cilesore, duke permendur emrat e dy veteraneve Skela dhe Lala.
Per Olsen, pika me e dobet e kuqezinjeve eshte reparti i sulmit, i cili nuk shenon qe prej me shume se 360 minutash. Duke bere krahasimin me maltezet, ai thekson se kuqezinjte jane disa here me te ngadalte.
Nderkohe nje deklarate bombe te pakten keshtu cilesohet nga mediat daneze, ka ardhur nga sulmuesi shqiptar Besart Berisha, i cili thekson se do te shenoje te merkuren dhe se Shqiperia do ta ndeshkoje Danimarken.