30 mars 2009

Inter arrin marrëveshje me Militon?

Sipas 24oredisport.com, Interi dhe Genoa janë marrë vesh për transferimin e sulmuesit Diego Milito.
Mësohet se Interi do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare me argjentinasin, i cili do të marrë pagë prej 3.5 milionë eurosh për sezon. Ende mbeten disa gjëra për t’u detajizuar, ndërsa një pjesë e madhe e marrëveshjes do të varet edhe nga suksesi i Genoas në fund të sezonit, nëse do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve ose jo. Interi mund të përfshijë në marrëveshje edhe këmbimin e ndonjërit nga lojtarët, Julio Cruz, David Suazo ose Luis Jimenez.