31 mars 2009

Lala kërkon pikë nga Danimarka

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Altin Lala, ka deklaruar se takimi i të mërkurës kundër Danimarkës është shumë i vështirë se ai kundër Hungarisë, mirëpo mesfushori i Hannoverit nuk dëshiron të kthehet në shtëpi pa pikë.
Shqipëria zhvilloi një lojë të dobët kundër Hungarisë, duke bërë që kuqezinjtë të mposhten në “Qemal Stafa”, ndërsa Lala shpreson që të mos ndodhë e njëjta gjë edhe kundër Danimarkës. “Na pret një tjetër takim i vështirë, ndoshta edhe më i vështirë se ai kundër Hungarisë. Jemi të vetëdijshëm për këtë, por ne do të shkojmë në Danimarkë për të bërë lojën tonë dhe pa dyshim për të mos u kthyer duarbosh”, ëhstë shprehur kapiteni për “Nemzeti Sport”.