31 mars 2009

Ferguson: Barcelona kërcënimi më i madh për Manchesterin

Barcelona është kërcënimi më i madh për shpresat e Manchester United për të mbrojtur titullin në Ligën e Kampionëve, thotë menaxheri i Djajve të Kuq, Sir Alex Ferguson.
“Barcelona është ekipi në formë, ata kanë qenë të tmerrshëm këtë sezon dhe çdokush e ka vëmendjen tek ta”, ka thënë Ferguson. “Paraqitja e tyre në ndeshjen e dytë përballë Lyonit (të cilën e fituan me rezultat 5-2) ishte absolutisht brilante. Ata mund ta kërcënojnë secilin dhe janë padyshim një prej favoritëve”, ka shtuar skocezi. Manchester United në çerekfinale të Ligës së Kampionëve do të ketë përballë ekipin e Portos, derisa Barcelona ka përballë kampionin e Bundesligës, Bayern Munich.