31 mars 2009

Juninho: Kaka bëri mirë kur refuzoi Cityn

Mesfushori i Lyonit, Juninho, thotë se bashkëvendësi i tij brazilian Kaka kishte bërë mirë kur kishte refuzuar ekipin e Manchester Cityt.
“Nëse do të rikthehem në Vasco, atëherë do të doja të luaj për Sport Recife sërish, që është klubi me të cilin identifikohem shumë dhe që është përfshirë në karrierën time”, ka thënë Juninho. “Edhe nëse Sao Paulo do të më kishte bërë një mega-ofertë, kurrë nuk do të kisha nënshkruar me këtë klub”. “Është sikur rasti i Kaka, i cili tregoi një shembull të mirë kur refuzoi të largohet nga Milani për të nënshkruar me Manchester Cityn”, ka shtuar braziliani.