31 mars 2009

Huntelar ndërron kurs: Reali më i miri në botë

Sulmuesi holandez i Realit të Madridit, Klsa-Jan Huntelar, i deklaron hapur dashurinë e tij klubit të Realit. Vetëm pak javë më parë holandezi kërkoi të rikthehej tek Ajaksi, nga ku kishte ardhur në merkaton e janarit, ndërsa tani ndryshon krejtësisht mendim.“Dua të fitoj shumë tituj me Realin e Madridit, -deklaron Huntelar për Madrid Magazine. –Kam shumë vite përpara për të fituar La Ligën dhe Ligën e Kampioneve. Reali është klubi më i mirë në botë, shumë më i mirë se Ajaksi”.Huntelar në ndeshjet e fundit ka filluar të bëhet një element shumë i rëndësishëm për trajnerin Huando Ramos, falë golave të tij që ka arritur të shënojë.