31 mars 2009

Lippi: Fitorja kundër Irlandës e domosdoshme

Trajneri i përfaqësueses së Italisë, Marcello Lippi, ka kërkuar nga të përzgjedhurit të tij të jenë të vendosur për fitore në ndeshjen e të mërkurës kundër Irlandës.
“Unë pres fitore, sepse Italia gjithmonë luan për fitore përballë çdo kundërshtari, por gjithmonë kemi respektin më të madh për oponentët tanë”. “(Giovanni) Trapattoni është një trajner i madh, i cili di si ta nxjerrë më të mirën nga lojtarët e tij. Irlanda ka vetëm dy pikë më pak se ne, por ata kanë luajtur shumë mirë në këto kualifikime”. “Ne do ta zhvillojmë lojën tonë, me përkushtim të madh, duke shkaktuar gjithmonë presion dhe duke shfrytëzuar fuqinë tonë”, ka thënë Lippi për Sky Sport Italia.