30 mars 2009

Lampard: Kujdes nga Shevchenko

Të mërkurën Anglia do të përballet me Ukrainën në kuadër të garave kualifikuese të Grupit të Gjashtë për Kampionatin Botëror 2010, ndërsa mesfushori anglez Frank Lampard u ka thënë gazetarëve se Tre Luanët duhet të jenë maksimalisht të përqendruar për këtë ndeshje.
“Duhet të vazhdojmë të luajmë mirë dhe ta shndërrojmë Wembleyn në një fortesë të Kombëtares. Ukraina do të jetë shumë më e fuqishme se Sllovakia, prandaj duhet të mundohemi dhe ta fitojmë ndeshjen”. “Shevchenko është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe ai do të jetë rreziku kryesor. Ai mund të shënojë në çdo moment ose të jetë asistues goli”, ka thënë Lampard, i cili mossuksesin e Shevas te Chelsea e ka shpjeguar si pasojë e lëndimeve dhe mospërshtatjes.