31 mars 2009

Kaka: Gerrardi është lojtar i kompletuar

Lëvdatave të shumta që ka marrë simboli i Liverpoolit, Steven Gerrard, iu është bashkëngjitur edhe ish-lojtari më i mirë në botë, Ricardo Kaka, duke e cilësuar kapitenin e Redsave si lojtarin më të kompletuar në botë.
Pyetjes së revistës britanike “Four-Four-Two”, se cili është lojtari më i mirë në botë, Kaka i ëhstë përgjigjur: “Është një pyetje e vështirë. Nëse më lejohet të zgjedh tre lojtarët më të mirë në botë, do të zgjedhja Cristiano Ronaldon për shkathtësitë e tij dhe shpejtësinë; Messin për dhuntitë e tij dhe mjeshtërinë; dhe Steven Gerrardin, i cili për mua është lojtari më i kompletuar dhe modern”.