24 shtator 2008

Terim: Më pëlqen Mourinho, ndërsa Juventusi është i madh

Trajneri i Turqisë, Fatih Terim, ka thënë se atij i pëlqen shumë trajneri i Interit, Jose Mourinho, ndërsa ka shprehur edhe dashurinë e tij për skuadrën e Juventusit.“Mourino është një trajner i madh dhe më pëlqen. Shumë njerëzve nuk u pëlqen ai, mirëpo mua po”. “Juve? Juve do të jetë gjithmonë Juve. Si gjithmonë, ata dëshirojnë të fitojnë, ndërsa moslargimi i Ranierit u ndihmon shumë”, ka thënë ish-trajneri i Fiorentinës. Bardhezinjtë sonte takohen me Catanian në Stadio Olimpico të Torinos, derisa Interi pret Leccen në Giuseppe Meazza. Të dyja skuadrat do të luftojnë për t’i siguruar tre pikët në garën për titull.