19 shtator 2008

Zyrtare: Camoranesi bardhezi deri ne vitin 2011

Muro German Camoranesi mesfushori i natyralizuar i Juventusit, ne pasditen e sotshme ka rinovuar kontraten e tij me klubin bardhezi deri ne qershorin e vitit 2011. Lojtari ka vazhduar bashkejetesen me Juventusin per edhe nje vit me teper, pasi qe kontraten te cilen e posedonte mesfushori, skadonte ne fund te qershorit te vitit 2010. Qe kur ka ardhur tek Juvja nga viti 2002 e deri me tani, kane kaluar plote 6 vite, mirepo me rinovimin e kontrates ai do te qendroje bardhezi pothuajse deri ne fundin e karrieres se tij. Edhe vete lojtari eshte i kenaqur nga rinovimi me klubin duke theksuar se do t'i ndihmoje skuadres per te fituar cdo trofe te mundshem. "Ketu kam gjetur veten time dhe ketu dua te vazhdoje te luaj" - eshte shprehur Camoranesi per mediat italiane. "Jam i kenaqur me rezultatet qe po arrine Juventusi, sidomos me fitoren e mbremshme kunder Zenitit ne Ligen e Kampioneve". "Juvja eshte shtepia ime e dyte, eshte familja ime shoqerore". "Sigurisht qe do te permbyll karrieren ne Torino" - ka perfunduar emocionalisht italo-argjentinasi Mauro German Camoranesi.