20 shtator 2008

SISSOKO “Tek Juventusi, më i lumtur se në Liverpul”

-I mbërritur në muajin janar, Mohamed Sisokos i kanë mjaftuar pak muaj me fanellën bardhezi për të fituar simpatinë e tifozerisë, por mbi të gjitha besimin e trajnerit të Juventusit për të besuar tek ai, pavarësisht 21 viteve të tij. Edhe lojtari i përfaqësueses afrikane të Malit është shumë i lumtur pas suksesit në Ligën e Kampioneve dhe premton një paraqitje shumë herë më të mirë nga skuadra e tij për sfidat e radhës: “Jam shumë i lumtur për startin e shkëlqyer që kemi pasur në këtë sezon dhe besoj se nëse vazhdojmë me këtë ritëm, do të fitojmë një trofe të rëndësishëm në këtë sezon. Këtu në Torino ndihem mjaft i lumtur, shumë herë më mirë se në aventurën time në Liverpul. Jemi një skuadër kompakte dhe besojmë tek njëri-tjetri. Ndaj Zenitit treguam forcën tonë, por ndërkohë dua të paralajmëroj madrilenët se ndaj rusëve nuk do ta kenë aspak e lehtë”.