20 shtator 2008

Juventus ne telashe, lendohet Trezeguet

Trezeguet do t'i nenshtrohet nje operacioni ne gju..Juventus humbet nje lojtar kyc ne fillim te sezonit. Francezi David Trezeguet po vuan nga nje demtim ne gju dhe do operohet per te kuruar problemin ne tendine. Vendimi eshte marre nga mjeket e skuadres bardhezi pas perfundimit te ndeshjes Juventus-Zenit. Nepermjet nje komunikate zyrtare, klubi bardhezi nuk jep detaje per diten e operimit dhe kohen e rekuperimit te shtatlartit transalpin. Pas demtimit te Trezeguet, sulmuesit e disponueshem per bardhezinjte jane tre, Del Piero, Amauri dhe Iaquinta. Supozohet se David Trezeguet do te ndalet tre ose kater muaj. Juventini, sipas të gjitha gjasave do t’i nënshtrohet operacionit te henen, do te behet fjale per nje nderhyrje kirurgjikale ne tendinen e djathte. Mirepo ekziston mundesia qe francezi te ndalet vetem 2 muaj, qe nuk eshte lehte per Claudio Ranierin dhe Juventusin e tij.