28 shtator 2008

Secco: Me pelqen Cassano

Drejtori sportiv i Juventusit, Alessio Secco eshte i admiruar nga paraqitjet e shkelqyera te Antonio Cassanos tek Sampdoria dhe thekson se ai eshte njeri nder "ata lojtare" te cilet Secco do te kishte deshiruar te sjelle tek Juventusi. "Antonio eshte nje lojtar qe me pelqen shume. Do te deshiroja ta shihja duke e zevendesuar Aleksin ne Juventus, mirepo derisa Del Piero te jete ne dispozicion, e pamundur do te jete qe Cassano t'i bashkangjitet bardhezinjve". Te shtunen ndeshemi me Sampdorian e Cassanos, dhe do te ultimatoja mbrojtjen qe ne ansje menyre mos t'i lihet depertimi Cassanos, se ai eshte i rrezikshem. Ate e kemi verejtur edhe vitin e kaluar, kur ndeshja me Sampdorian perfundoi me rezultatin 3-3, ku Cassano se bashku me Del Pieron ishin heronjte e atij spektakli - perfundoi Secco.

Secco i bindur: Giovinco do te rinovoje kontraten
Drejtesia e Zonjes se Vjeter shpresojne se ne ditet e ardhshme do te mund te nenshkruajne kontrate te re me yllin e tyre te madh, Sebastian Giovinco. 21-vjecari lojtare ofenziv nga radhet e repartit te mesfushes nje kohe te gjate bisedon me Juven per kontraten e re, por bisedimet ne disa raste jane ndalur. Disa skuadra te klasit evropian perfshire edhe Arsenalin, jane te interesuar per yllin e ri, por Alessio Secco shpreson se Giovinco se shpejti do te vazhdoje besnikerine me klubin. "Nuk besoj se ekziston rrezik per deshtimin e mundesise te vazhdohet kontrata e Giovincos" - tha Secco per Sky Italia. Ai eshte lojtare i cili u zhvillua ne kete skuader. Ai eshte teper i rendesishem per kete skuader dhe Juvja beson tek ai dhe duan te investojne ne te". Giovinco eshte njeri nder lojtaret e Juventusit i cili pagohet mizerisht, spekulohet se perfiton page vjetore prej 50 000 euro. "Ka dallim te madh ndermjet asaj qe ai kerkon dhe ajo qe ne ofrojme. Por gjasat jane te medha se se shpejti do te arrijme pajtueshmeri per kontraten e re". "Kryesorja eshte qe ai te kuptoje se ende piqet si lojtare dhe se ka mundesi te perparoje shume". "Ai duhet te kuptoje se ende nuk ka arritur aty" - perfundoi Alessio Secco.