29 shtator 2008

Spalletti: E kërkoja Amaurin

Trajneri i Romёs, Luciano Spalletti, i ka hedhur poshtë thëniet se ai ёshtё i pakënaqur me transferet e fundit tё klubit, megjithëse ka thёnё se ai nuk ka marrё gjithё çfarë ka kërkuar gjatё verёs.“I kemi bёrё gjёrat me marrëveshje. Kemi lojtarё tё cilёt i kemi idenfikuar dhe ata do tё përfshihen nё projektin tonё. Para largimit tё Daniele Prade (drejtorit sportiv), ne u përpoqëm ta transferojmë edhe Amaurin”, ka thёnё Spalletti. “Unё jam trajner dhe gjёrat si transferimet realizohen nё bashkëpunim me drejtorin sportiv. Dhe askush qё ёshtё kёtu, nuk ёshtё ndonjë qё nuk e dëshiroj”, ka shtuar trajneri italian. Roma gjatё verёs transferoi tre lojtarё qё priteshin tё shkёlqejnё, Julio Baptista, Jeremy Menez dhe John Arne Riise, por qё tё tre dёshtuan, derisa kryeqytetasit po kalojnë njё fazё tё vështirё kёtё fillim sezoni.