20 shtator 2008

Amauri: Jam i lumtur qe zgjodha Juventusin

Amauri eshte i lumtur qe zgjodhi Juventusin ne vend te Milanit te cilet gjithashtu ishin te interesuar per sherbimet e tij. Amauri nga Palermo kaloi ne radhet e Juventusit, lojtari eshte i lumtur ne kete skuader dhe thote se Zonja e Vjeter eshte zgjedhje e duhur. "Kjo ishte vendim i drejte. Te luaje ne Ligen e Kampioneve ka qene enderra ime. E di se kam bere zgjedhjen e duhur, te kaloje ne Juventus". "Une jam teper i lumtur, impresionet e mia te para jane se kjo skuader eshte e gatshme per te fituar shume trofe" - theksoi Amauri.