28 shtator 2008

Juvja pa Buffonin dhe Poulsenin kunder Bates

Juventusi per momentin po has ne shume probleme te cilat assesi nuk jane anashkaluese per bardhezinjte, ku pervec Andrades, Trezeguet, Zebinas, Zanettit, tashme edhe Buffoni dhe Poulseni jane lene jashte listes se Ranierit per ndeshjen e Liges se Kampioneve, ku Juvja do te ndeshet me bjelloruset e Bate Borisovit. Gianluigi Buffon dhe Christian Poulsen jane lene jashte listes te te ftuarve te Juventusit, per shkak se trajneri Ranieri nuk deshironte te rrezikoje me ta, pasi qe Buffon gati 1 jave ankohet me nje lendim, ndersa Poulsen ne ndeshjen e mbremshme kunder Sampdorias, kishte pesuar nje lendim ne kemben e tij. Ky lajm do te jete edhe nje goditje tjeter per Ranierin dhe Juventusin, duke u nisur nga fakti se Juvja ne dy ndeshjet e fundit (te luajtura te merkuren dhe te shtunen) ka barazuar radhazi. Ndeshja me Bate Borisovin do te jete nje ndeshje shume e rendesishme per Juventusin, pasi qe ne te njejten grupe ndeshen edhe Reali i Madridit dhe Zeniti. Shpresojme qe gjithcka te perfundoje si eshte me se miri per bardhezinjte. Ne kete ndeshje pritet qe nga minuta e pare te filloje edhe ylli i bardhezinjte, Sebastian Giovinco i cili ne ndeshjen me Catanian shfaqi nje spektakel ne stadiumin Olimpico te Torinos.