28 shtator 2008

Schwinsteiger meson italishten, Juvja e pret!

Bastian Schweinsteiger filloi te mesoje italishten. A do te thote kjo se lajmerimi per transferim ne Juventus sezonin e ardhshem eshte reale? Kjo eshte pytje te cilen e postojne gazetaret gjermane, duke e ditur se transferi i Schweinit ne Juve ishte reale qysh ne rrjedhen e kesaj vere. Lojtari nga radhet e mesfushes te Bavarezeve ka kontrate me klubin deri veren e ardhshme, qe don te thote se "Zonja e Vjeter" do ta fitonte, me mire thene me kusht, gratis. Por perkuder Juves edhe disa skuadra tjera nga Anglija jane te interesuara per sherbimet e Bastian Schweinsteiger dhe mund te fillojne bisedime rreth sherbimeve personale me lojtarin qe ne janar. "Mesoj gjuhen italiane sepse me te vertete me pelqen ajo gjuhe. Jam i lumtur ne Bayern, por ndonjehere nuk dihet cka do te ndodhe ne futboll", - theksoi Shweini.