19 dhjetor 2008

Zyrtare: De Ceglie vazhdon kontraten me bardhezinjte deri ne vitin 2013

Paolo De Ceglie, mbrojtesi i krahut me cilesi ofenzive ka zyrtarizuar vazhdimin e kontrates se tij me klubin e Juventusit. De Ceglie i cili ka qene nder me te merituarit ne fitoren e se dieles mbrema kunder rivaleve Inter, te enjten ka vazhduar kontraten me bardhezinjte deri ne qershorin e vitit 2013. Lojtari eshte teper i kenaqur nga kjo gje dhe thote se tashme enderren te cilen e kishte pasur qe ne femijeri, i eshte realizuar. "Enderra ime e vetme cdohere ka qene te luaje per Juventusin, klubin tim te zemres" - tha Paolo. Lojtari gjithashtu theksoi se do te beje maksimumin e tij per t'i ndihmuar Juves. "Puna ime eshte qe te jem ne interes te klubit dhe une do te jem cdohere i gatshem deri ne maksimum per t'i ndihmuar skuadres". "Juvja me rriti si futbolliste dhe tashme borxhin qe kisha ndaj saj, duhet ta paguaj ne fushe" - vazhdoi ai. Lojtari merr shume komplimente per paraqitjet e tij ne fanellen bardhezi dhe njeri nder ta eshte edhe braziliani Amauri, i cili thote se De Ceglie eshte e ardhmja e kesaj skuadre. "De Ceglie edhe njehere tregoi se eshte nje premtues i madh dhe ate po e shfaq ne menyren me te mire te mundur". "Golin qe shenova ndaj Lecces ishte merita pikerisht e Paolos" - vazhdoi braziliani. "Ne te njejten menyre shenova edhe golin kunder Milanit, kur De Ceglie krosoi topin aty ku deshiroja ta kem dhe nuk e kisha aspak te veshtire te shenoje" - tha ai. "Ai eshte e armdhja e ketij klubi dhe besoj se do ta tregoje ate ne menyren me te shkelqyer" - mbaroi braziliani. De Ceglie do te perfitoje ne Juventus page vjetore prej 450 000 euro, me mundesi qe ajo te zmadhohet ne te ardhmen.