30 dhjetor 2008

Preciozi: Militon nuk e shes as për 30 milionë euro

“Milito do të qëndrojë te Xhenoa. Nuk kemi asnjë marrëveshje për ta shitur”. Presidenti i kuqebluve, Enriko Preciozi, thekson se nuk ka ndërmend ta largojë argjentinasin, që është në shënjestër të shumë klubeve italiane dhe të huaja. “Milito na ka kushtuar dymbëdhjetë milionë euro dhe nuk dua ta shes as për tridhjetë – është shprehur Preciozi për “Radio Radio”. – Ai është shumë mirë te Xhenoa, ndihet i vlerësuar. Nuk ka asnjë marrëveshje, tashmë po përpiqemi që të gjejmë një lojtar që mund ta zëvendësojë, jo një të dorës së dytë”. Milito është vënë në dukje nga numri i golave të shënuar gjatë fazës së parë të kampionatit dhe tani, në prag të merkatos së janarit, kërkesat për të janë në rritje, që nga Reali i Madridit deri tek Interi e te Juventusi. Bardhezinjtë e kanë vënë në shënjestër si një alternativë për Trezege. Morati ka ofruar shifra shumë të larta dhe lojtarë shumë të rëndësishëm të Interit vetëm për ta pasur në skuadrën e tij, por presidenti i Xhenoas është i qartë kur thotë: “Nuk do ta largoj”.