28 dhjetor 2008

Diego ose Aquilani zëvendësues për Nedved

Juventusi planifikon të gjejë një zëvendësues të denjë për legjendën çeke Pavel Nedved, ndërsa drejtuesit e klubit janë të gatshëm të shpenzojnë një shumë të madhe parash për t’ia arritur qëllimit.
Juventus ka në shënjestër disa lojtarë, duke përfshirë plejmejkerin e Schalkes, Ivan Rakitic, mesfushorin e PSV, Ibrahim Afellay, si dhe lojtarin e Valencias, Juan Manuel Mata, megjithatë këta janë lojtarë të cilët mund të tregojnë më pak se gjysmën e performancës që ka treguar Nedved kur ishte në formën më të mirë. Dy lojtarët të cilët mund ta zënë pozitën e ‘Furisë çeke’ janë Diego dhe Alberto Aquilani, të cilët kushtojnë shumë. Mirëpo, drejtori sportiv i Juves, Alessio Secco, është i gatshëm të shpenzojë deri në 30 milionë euro për të sjellë në Torino ndonjërin nga këta dy mesfushorë.