29 dhjetor 2008

Milito lojtar i Juventusit në qershor?

Sipas të përditshmes italiane "Tuttosport", Juventusi dëshiron ta joshë sulmuesin e Genoas, Diego Milito, ndërsa sipas të njëjtit burim, presidenti i Genoas, Enrico Preziosi, tashmë ia ka premtuar sulmuesin Zonjës së Vjetër.
Genoa ka refuzuar ofertat luksoze për ta shitur në janar sulmuesin e kthyer këtë sezon nga Zaragoza, ndërsa “Tuttosport” njofton se kjo ka ndodhur për shkak se Milito do të kalojë te bardhezinjtë gjatë afatit kalimtar veror. Ndërmjet ofertave tjera, Genoa ka refuzuar propozimin disamilionësh të Interit dhe për të zgjedhur ndërmjet lojtarëve, si Burdisso, Dacourt, Obinna dhe Jimenez, për shërbimet e argjentinasit.