15 dhjetor 2008

"Suksesi erdhi për meritën tonë"

Një Amauri entuziast është shfaqur pas ndeshjes së djeshme, si rrjedhojë e dygolëshit të shënuar ndaj Milanit, që solli fitoren e vyer të Juves. "Jam i kënaqur. Dua të falënderoj publikun, që mbushi stadiumin, na mbështeti shumë dhe na nxiti për të bërë një paraqitje madhështore. Përballë kishim një skuadër të madhe, por fitorja është sigurisht meritë e jona, pasi arritëm t'i vendosnim në vështirësi kuqezinjtë. A do ta marr pasaportën italiane në fillim të 2009-s? Të shpresojmë", ka thënë braziliani.