25 dhjetor 2008

Valon Behrami gjithnjë e më pranë Juventusit

Futbollisti kosovar, Valon Behrami, shihet gjithnjë e më pranë skuadrës së Juventusit. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” më në krye Sekon, kërkojnë me ngulm që tifozëve të tyre t’i bëjnë një dhuratë të bukur për festat e fundvitit. Lojtari i përfaqësueses zvicerane aktualisht aktivizohet me skuadrën e Uest Hemit të drejtuar nga Xhanfranko Zola. Sipas të përditshmes italiane Tuttosport, Behrami ka arritur një marrëveshje verbale me skuadrën e Romës, por asgjë nuk është përcaktuar zyrtarisht. Ngjarjet po lëvizin mjaft shpejt për lojtarin kosovar, Valon Behrami, dhe orët në vazhdim mund të zbardhin shumë gjëra për të ardhmen e tij.