16 dhjetor 2008

Amauri pajiset me pasaportë italiane.

Sulmuesi i Juventusit, Amauri, do të veshë përfundimisht fanellën e përfaqësues italiane. Gazeta Tuttosport njofton sot se futbollisti më në fund është pajisur me pasaportë italiane, e cila i jep të drejtën e grumbullimit me kombëtaren e Lipit. Për ironi të fatit, lajmi më i pazakontë është se futbollisti mund të aktivizohet në miqësoren e Londrës më 10 shkurt, pikërisht në ndeshjen kundër Brazilit. E ardhmja e futbollistit po përflitet mjaft kohët e fundit, ku destinacioni i tij në rang kombëtar mbetej mes Brazilit, vendit të tij të lindjes, dhe Italisë, ku luan aktualisht. Por, pasaporta e re duket se i jep fund kësaj mëdyshjeje të gjatë. Amauri për momentin është në pritje vetëm një thirrjeje nga tekniku axurr, Marçelo Lipi.